altana1

Altana ogrodowa

W letnie słoneczne dni najlepiej odpocząć w cieniu. Ale żeby było to możliwe należy znacznie wcześniej pomyśleć o zbudowaniu altany. Ten typ osłony przed słońcem  jest bardzo popularny, a jeżeli dodatkowo jest naprawdę ładnie zbudowany podnosi walory estetyczne naszego podwórka.

Altana może być zbudowana z drewna lub metalu można też połączyć te dwa materiały zapewniając sobie większą oryginalność. W Polsce zdecydowanie częściej budowane są altanki z drewna jest to być może spowodowane mniejszymi kosztami oraz większymi możliwościami plastycznymi drewna. Dach altanki wykonany jest najczęściej z gontu oraz z tradycyjnej blachy trapezowej, pokrycie dachowe zależy tak naprawdę od własnych upodobań. W altance nie powinno również zabraknąć grilla. Bardzo modne ostatnio stało się budowanie murowanych grilli. Koszty budowy takiego grilla jest zdecydowanie większy niż koszty zakupu tradycyjnego metalowego, ale piękny wygląd musi swoje kosztować. Ważne jest również by w naszej altance stanęły ładne meble ogrodowe. O tym, jakie meble wybierzemy decyduje nasz gust, indywidualne preferencje oraz kwota, która możemy przeznaczyć na ich zakup. Warto się także zastanowić czy meble będą pasowały do naszego ogrodu np. kolorystycznie. W altance nie powinno również zabraknąć m.in. skrzyni na poduszki ogrodowe czy też kocyka do okrycia w zimne wieczory.

altana2

Altana powinna być dostosowana do potrzeb całej rodziny, każdy z domowników powinien znaleźć w niej coś dla siebie. Planując budowę altanki albo tez zmianę wystroju należy również zastanowić się jak duża ilość osób spędza czas w naszym ogrodzie, czy ma to być altanka na 4-5 osób czy na 15-20 osób. Ustalenie tej liczby jest podstawą dobrej aranżacji oraz niweluje problem braku miejsc gdy nasza rodzina się powiększy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *