salon2

Kolor ścian w salonie

Każdy z nas urządzając salon zastanawia się nad doborem odpowiedniego koloru ścian, które będą tworzyły nastrój i komponowały się z całością naszego mieszkania. Kolor ścian, który wybierzemy do salonu powinien zapewnić harmonie i spokój. Dlatego decydując się na konkretny kolor warto zasięgnąć porady specjalisty szczególnie, jeśli chodzi o możliwości łączenia kolorów i ich wspólny harmonijny wygląd.

Decydując się na pomalowanie salonu musimy mieć na uwadze również kolor mebli oraz dodatków, jakie mamy lub jakie chcielibyśmy mieć w salonie. Ważne jest by kolor ścian różnił się od koloru mebli, w ten sposób unikniemy efektu zlewania się przedmiotów. Warto również skonfrontować barwy ciepłe z barwami zimnymi. Jeśli przykładowo kolor ścian jest w odcieniu ciepłym dodatki, które będą idealnie pasować powinny być w odcieniu zimnym i odwrotnie. Bardzo modne jest również kontrastowe zestawienie kolorów np. jasny kolor mebli na tle brązowej lub czarnej ściany. Trzeba również zaznaczyć, że nie ma złych i dobrych kolorów do salonu, jeśli jakiś kolor jest lubiany przez domowników warto wykorzystać to właśnie w salonie. Należy jednak pamiętać, aby zachować zdrowy rozsądek i nie przedobrzyć.

salon

Kolor, jaki wybierzemy sobie do salonu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, jednak ważne jest by tworzył on spójną całość z pozostałą częściom mieszkania. Marzeniem każdego z nas zaprojektowanie domu w taki sposób, aby był harmonijny, spokojny i cichy. Dlatego też wybierając kolor ścian do salonu musimy pamiętać, że salon jest miejscem, w którym odpoczywamy oraz w którym spędzamy czas z przyjaciółmi. Z tego względu musimy pamiętać, że każdy musi czuć się w nim dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *