nowy trawnik

Nowy trawnik

Czasami zdarza się, że trawnik trzeba wymienić, albo wręcz zainwestować w nowy. Kiedyś, zostawiano ten problem siłą natury – jednak efekt końcowy rzadko kiedy był zadowalający. Dziś, nie dość że proces ten kontrolujemy, to jeszcze mamy dwa, zasadniczo od siebie różne sposoby jego rozwiązania. Trawnik możemy zwyczajnie wysiać – czy to używając jednorodnego zestawu odmian traw, czy też korzystając z mieszanki. Możemy też… Kupić gotowy trawnik. Coraz to częściej sprzedawane są one w postaci zwiniętych darni a przez to, że konkurencja na rynku jest coraz to większa – ceny również stając się coraz to przystępniejsze.
Tradycyjne wysiewanie trawnika jest bezsprzecznie tańszym rozwiązaniem. Niestety, jest to czasochłonna czynność, której owoce nie są od razu widoczne i może się okazać, że jeżeli coś pójdzie nie tak, będziemy mieli przez sporą część roku trawnik, który do niczego nie jest podobny. Fakt, trawę można siać w zasadzie w niemal dowolnym momencie sezonu wegetatywnego, co oznacza że będziemy mieli kilka podejść. Jeżeli jednak dobrze podejdziemy do sprawy, to będziemy mieli dokładnie taki trawnik jaki chcemy – włącznie z możliwością samodzielnego wyboru mieszanki traw która będzie nas satysfakcjonowała. Najlepiej siać trawę pod koniec kwietnia bądź też na początku maja.
Tych problemów nie uświadczymy, jeżeli zdecydujemy się na kupno gotowych darni. Koszty takiego przedsięwzięcia będą rzecz jasna wielokrotnie większe niż w przypadku normalnego wysiewu, jednak jeżeli posiadamy tylko mały ogród, bądź też chcemy wymienić trawę tylko w części tegoż, będzie to jak najbardziej opłacalne i efektywne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *