oświetlenie klatki

Oświetlenie klatki schodowej

W trosce o bezpieczeństwo swoje i domowników należy pamiętać, że klatka schodowa jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsce w naszym domu. Dlatego zastanawiając się nad rodzajem oświetlenia powinniśmy mieć na uwadze nocne wędrówki dzieci i ich bezpieczeństwo.

Rodzaj oświetlenia, który jest najczęściej wybierany na klatki schodowe to klinkiety posiadające podwójny przełącznik. Jeśli chodzi o montaż tego typu lap niezbędne jest zamontowanie kilku najczęściej dwóch przełączników, które montowane są na szczecie jak i na dole schodów. Decydując się na zakup tradycyjnych kinkietów, musimy pamiętać, że muszą one tworzyć wspólną całość z otoczeniem i być do niego dopasowane przede wszystkim pod względem stylistycznym. Ostatnio bardzo modne stało się oświetlenie samych stopni, jest to również bardzo efektywne i ciekawe. Zastosowanie tego typu oświetlenia jest nie powoduje oślepienia podczas nocnych wędrówek oraz zapewnia przyjemny nastrój. Ostatnio modne stało się również oświetlenie za pomocą żyrandoli światłowodowych. Zapewniają one idealne oświetlenie od góry do samego dołu. Dodatkowym atutem zastosowanie tego rodzaju oświetlenia jest fakt, że klatka będzie się pięknie prezentowała. Zastosowanie tego rodzaju oświetlenia jest łatwe, proste i funkcjonalne. Od kilku lat hitem na rynku, jeśli chodzi o oświetlenie domu jest światło sterowane czujnikami ruchu, wykorzystanie tej technologii w znacznym stopniu pozawala na zmniejszenie rachunków za energie elektryczną. Jest również bardzo wygodne szczególnie dla dzieci podczas nocnych wędrówek do pokoju rodziców.oświetlenie schodow

Decydując się na zakup oświetlenia na klatkę schodowa powinniśmy dobrać ją naszych upodobań i preferencji. Warto rozważyć zamontowanie oświetlenia z czujnikami ruchu szczególnie, gdy w domu są małe dzieci.

Jedno przemyślenie nt. „Oświetlenie klatki schodowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *