oswietlenie

Oświetlenie w biurze

Duża cześć osób większość swojego czasu w ciągu dnia spędza w pracy. Dlatego też musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego oświetlenia, które będzie dopasowane do rodzaju wykonywanej przez nas pracy.

Rodzaj oświetlenia naszego stanowiska pracy może stanowić nijako połączenie światła naturalnego, że światłem sztucznym. Wykorzystanie każdego rodzaju światła jest bardzo korzystne ze względów ekonomicznych i finansowych. Dla naszego wzroku najlepszym rozwiązaniem niewątpliwe byłoby wykorzystanie jedynie światła naturalnego, jednak z wielu przyczyn jest to niemożliwe. Główną przeszkoda jest szerokość geograficzna, w której żyjemy oraz zmianowość czasu pracy. W konsekwencji w zakładach pracy dominuje oświetlenie sztuczne, które często jest również źle dobrane. Świtało, które oświetla stanowisko pracy powinno zapewnić optymalne widzenie a tym samym umożliwić komfort pracy dla naszego wzroku. Należy zwrócić na to uwagę szczególnie, gdy większość naszej pracy wykonywana jest przed komputerem. Źle dobrane światło będzie przeszkadzać w pracy a nie ją ułatwiać np. w sytuacji, gdy światło będzie odbijało się od monitora, na którym pracujemy.

oswietlenie-biura

Decydując się na zakup oświetlenia do biura musimy pamiętać również, że ma ono spełniać dwie funkcje. Pierwsza z nich jest niewątpliwie oświetlenie stanowiska pracy, ale świtało ma również poprawiać walory estetyczne naszego pomieszczenia. Ale należy pamiętać, że w wielkiej hali produkcyjnej nie ma znaczenia rodzaj oświetlenia oraz jego wygląd tutaj światło ma jedynie oświetlać miejsce pracy. Element estetyczny jest ważny jedynie w miejscach pracy biurowej oraz w punkach gdzie obsługiwani są klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *