meble-nowoczesne-300x200

Podłogi dziś

Wyposażenie domu przez ostanie 30 lat zmieniło się drastycznie. Niektóre jednak elementy wyposażenia, zdają się być niezmienne od wielu lat. Podłogi są przykładem takiego stanu rzeczy. Najczęstszym rozwiązaniem jest korzystanie z paneli podłogowych oraz ceramicznych płytek, w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy też łazienka. Na nasze szczęście, jest tak coraz to rzadziej. Głównie dlatego, że wybór jest coraz to większy, a cena nie dla każdego jest jedynym kryterium. Liczy się także wygląd oraz komfort użytkowania. I chociaż tradycyjnym rozwiązaniom w tej kwestii w zasadzie nie ma nic do zarzucenia to przecież, dlaczego by nie spróbować czegoś innego?
Drewniana podłoga najczęściej kojarzyła nam się z salonem oraz parkietem. Nie jest to jedyna możliwość, zarówno jeśli idzie o pomieszczenie jak i o kształt drewna. Drewniana podłoga będzie rzecz jasna wymagała odpowiednich impregnatów oraz specjalistycznych materiałów do „fugowania”, jednak nie jest to coś, co znacząco podwyższy i tak nie małe koszty. Gatunki drewna które sprawdzą się przykładowo w kuchni, to klon, jawor, dąb a jeśli zdecydujemy się na coś bardziej egzotycznego, powinniśmy rozejrzeć się za gatunkami takimi jak wiśnia brazylijska, merbau czy badi.  Podłogi wykonane ze drewna świetnie spiszą się w kuchniach, który styl można określić jako „rustykalny”.
Podłogi konglomeratowe czy kamienne to ciekawe rozwiązanie. Szczególnie te pierwsze pozwalają nam na spory wybór wariantów kolorystycznych.  Niektóre gatunki kamieni, do złudzenia przypominają egzotyczne drewno. A są od niego zdecydowanie wytrzymalsze. Jeżeli dobrze dobierzemy elementy, to posadzki wykonane z konglomeratu mogą sprawiać wrażenie jednolitej powierzchni.  Należy pamiętać, iż taka podłoga jest zimna i do tego z reguły droższa niż ceramiczna.

winylowe

Panele winylowe także nie należą do najtańszych rozwiązań. Nie zmienia to faktu, iż są bardzo wygodne w użyciu, uniwersalne a dodatkowo można je komponować w niemal dowolny sposób. Co prawda wymagają one dość równej powierzchni, ale są dość wytrzymałe i nie trzeba ich często wymieniać. Panele takie prezentują na ogół tak wysoką jakość, że trudno uwierzyć iż wywodzą się ze znanego z PRL gumolitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *