suszarka

Pralki i pralkosuszarki

Wybierając pralkę, musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. W tym artykule poruszymy właśnie ten temat. Pralka jest urządzeniem ważnym, bez niego nie może być mowy o nowoczesnym mieszkaniu – ot, cofamy się do wczesnego dziewiętnastego wieku a w zasadzie to nawet dalej. Jeżeli już istnieje jakiś budynek mieszkalny bez pralki, to albo jest to domek letniskowy, albo trafiliśmy do Amiszów. No dobrze, ale jaka w takim wypadku powinna być nowoczesna pralka?
Po za standardowym ogranicznikiem w postaci zawartości portfela, w przypadku pralek musimy dość dobrze przemyśleć kwestie ergonomii. To ile miejsca i gdzie możemy wygospodarować – na dobrą sprawę jeśli idzie o pralki, to nie jesteśmy ograniczeni do łazienki. Tak czy siak – będziemy potrzebowali nieco miejsca i jeżeli go mamy mniej – wybieramy pralkę z górnym załadunkiem, a jeżeli mamy go nieco więcej – wybieramy pralkę „normalną”.
Kolejną sprawą jest klasa energetyczna – tym bardziej istotna im gdy mamy dużą rodzinę bądź też jesteśmy osobami które dość często coś plamią… Tutaj zaznaczmy – pralkosuszarki mają niższą klasę energetyczną, gdyż przy jej obliczaniu bierze się pod uwagę cały program, łącznie z suszeniem, które jest dość prądożerne. Jeżeli decydujemy się na pralkosuszarkę – powinniśmy dokładnie spojrzeć w jej specyfikację techniczną. W przypadku pralek nie mamy tego problemu – ich klasa energetyczna jest dosyć miarodajnym wskaźnikiem. Dodatkowo warto rozważyć wielkość komory. Pralkosuszarki nigdy nie mogą suszyć gdy w środku obecny jest cały wsad. Standardowy wsad 7kg musi być ograniczony do ok 5kg, jeżeli chcemy pranie uprać i od razu wysuszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *