osiemzapalek

Pralki – na co uważać

Niedawno poruszaliśmy kwestię pralek i pralkosuszarek, czyli AGD niezbędnego w każdym normalnym domu. Przedstawiliśmy z grubsza trzy najpopularniejsze odmiany tegoż urządzenia i powiedzieliśmy czym należy kierować się, decydując się na taki a nie inny egzemplarz. Nie wyczerpaliśmy jednak tematu, dlatego też właśnie do niego wracamy.
Wspomnieliśmy, że hałas który produkuje pralka, jest wliczany na niekorzyść klasy energetycznej tegoż urządzenia. I nie jest to na dobrą sprawę żadna fanaberia. Pralki, które wyposażone są w nowoczesne silniki inwerterowe, nie dość, że są znacznie bardziej dyskretne w pracy od swoich tradycyjnych odpowiedników, to jeszcze są od nich bardziej wydajne, czyli po prostu potrzebują do pracy mniej prądu.
Jeżeli zależy nam na oszczędności, warto sprawdzić dokładnie jakimi programami pracy dysponuje pralka. Od pewnego czasu, mogą one robić zauważalną różnice. Nie musimy ich mieć wiele – istotne, abyśmy mieli takie, które będą przydatne naszym ubraniom. Dobrze jest też zweryfikować, jak faktycznie spisują się rzeczone programy w danym modelu czy też marce. Czasami zdarza się, że pranie ekonomiczne czy też ekologiczne, wymaga więcej prądu a mniej wody, jednak bilans takiej zamiany koniec końców jest co najmniej niekorzystny! Dlatego zawsze, ale to zawsze przed zakupem przeczytajmy co najmniej kilka testów konsumenckich danego egzemplarza – i to na niezależnych od siebie portalach czy blogach. Tylko w ten sposób możemy mieć nadzieję, że trafimy na szczery i niesponsorowany artykuł. Pralki które posiadają wiele programów, ale nie posiadają w swoim wnętrzu zestawu specjalnych czujników – możemy sobie odpuścić od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *