Rozmieszczenie wyposażenia w łazience

Chcąc mieć dobrze zaaranżowaną łazienkę, powinniśmy zająć się nie tylko dobieraniem odpowiednich płytek, które będą dobrze komponowały się z naszą „dizajnerską” wanną i awangardową kabiną prysznicową z wielopunktowym natryskiem. Koniec końców okazuje się, że to małe, pozornie nieistotne rzeczy mają niejednokrotnie decydujący wpływ na to, jakie wrażenie sprawia nasza łazienka. Najzwyklejszy kubek może mienić odbiór całego pomieszczenia. Efekt ten jest szczególnie mocny w przypadku modnych w dzisiejszych czasach, minimalistycznych wnętrzach.
Ręczniki – nie dość że same w sobie powinny być dobrze dobrane do wystroju łazienki oraz do domowników, to jeszcze powinny być umieszczone w racjonalnym miejscu – takim, aby można było łatwo po nie sięgnąć po wyjściu z wanny czy spod prysznica, ale również zaraz po prozaicznym myciu rąk po powrocie do domu ze spaceru z psem.  Warto zastanowić się nad tym, na czym będą wisiały. Nie zawsze jest tak, że spiszą się dobrze dedykowane im, chromowane bądź zdobione wieszaki, relingi. Czasami nawet najzwyklejszy samoprzylepny haczyk z plastiku może nie tylko lepiej się komponować, ale i być praktyczniejszy.
Wspomniany wcześniej kubek, w którym będziemy trzymali utensylia do mycia zębów od biedy, można zawsze schować. Jednak szafki z lustrem nie są szczególnie modne na chwilę obecną, więc lepiej będzie, jeżeli znajdziemy pasujący do całości wystroju naszej łazienki kubeczek. Można go umieścić na umywalce, bądź też na przeznaczonej do tego celu półeczce.
Rozmieszczanie kosmetyków sporo mówi tym kto rządzi w łazience. Tutaj wbrew pozorom warto niektóre z nich schować w jakimś mebelku, gdyż nie każdy używany jest regularnie bądź też często. Jeżeli z jakiejś przyczyny zdecydujemy się na skorzystanie z samoprzylepnych półek – miejmy świadomość że prędzej czy później spadną. Należy je zatem regularnie poprawiać. Niewygodne rozwiązanie, odradzamy je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *